Letní tábor Sokol Královo Pole, 14 dní zábavy a her v přírodě!!!
V tomto roce jsme se opět vrátili na táborovou základnu, do malebné krajiny Žďárských vrchů, Damašek. Naším úkolem bylo následovat kroků Asterixe, Obelixe a jejich přátel z Galské vesnice. Tentokrát se proti sobě v celo-táborové hře postavily mladší oddíly: FÉNIXOVÉ a MENIRIXOVÉ; a starší oddíly STUPIDIXOVÉ a ŠMOULIXOVÉ.
Počasí bylo v prvním týdnu opravdu tropické a druhý týden nás překvapily trošku chladnějšími večery. Kuchyně, jako vždy, výborná.

Bylo skvělé strávit 14 dní s tak šikovnými a hravými dětmi a ochotnými vedoucími. :)

ZE ZPRAVODAJE:
Po roce stráveném posedáváním ve školních lavicích jsme se opět sešli na Damašku. Před sebou jsme měli čtrnáct dní zábavy, dobrodružství a poznání. Letošní tábor se nesl v duchu Asterixe a Obelixe, komiksových hrdinů vytvořených Reném Goscinym a Albertem Underzem. S Asterixem a Obelixem jsme trávili spoustu času a jejich kostýmy byly tak dokonalé, že si někteří nebyli jistí, zda nás svou návštěvou nepoctili opravdu Asterix s Obelixem.
Počasí nám přálo, dokonce jsme si šli oddychnout, osvěžit se a vykoupat v nedaleké Pusté Rybné. Zde se děti vyblbly tak, že i cesta do tábora byla pro některé Herkulovský úkol.
Během tábora jsme měli také dva celodenní výlety. Na první pěší výlet jsme se rozdělili na starší a mladší oddíly, takže zatímco dva starší oddíly vyrazily na Milovy s úmyslem vykoupat se, dva mladší oddíly si udělaly výlet do Borové s hlavním cílem doplnit zásoby. Cestou z Borové jsme ještě vylezli na Rybenské Perníčky, kde bylo hodně dětí zklamaných, jelikož zde žádné perníky nerostly. Celkové délky tras byly 25 km pro starší a 15 km pro mladší oddíly, takže všichni podali velmi slušné výkony. Druhý výlet byl autobusem do Poličky, nádherného královského města z 13 století. Zároveň jsme se byli podívat v centru Bohuslava Martinů, seděli na maketě bojového koně a oblékli kroužkovou zbroj. Zakončili jsme výletem po naučné stezce v okolí Poličky.
Téměř každý rok máme na táboře nezvanou návštěvu, která preferuje příchod v nočních hodinách. Letošní rok tomu nebyl výjimkou, a tak jsme i tento rok běhali rozespalí a rozcuchaní po táboře v noci. Dopis ,,hlídejte si vlajku“ jsme vzali velmi vážně, proto byla vyrobena vlajka ještě jedna, ale nikdo si pro ni již nepřišel. Asi je odradil výjev rozespalých a rozzuřených vedoucích.
Tábor jsme zakončili táborákem, u kterého jsme si zazpívali a nakonec jsme ještě jednou upadli do spánku ukolébaní šuměním stromů a tichým hovorem hlídky.
FOTKY ZDE!!! http://pustarybna.rajce.idnes.cz/
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one