Letní tábor Sokol Královo Pole, 14 dní zábavy a her v přírodě!!!
Tento rok jsme se vydali na dobrodružství Do řádků fantazie aneb jsme každý den navštívili jeden ze známých příběhů.

POPIS TÁBORA TROŠKU JINAK :)
Ahoj mami a tati,
Jak se máte? Já se tady na táboře mám naprosto úžasně. Každý den zažijeme spoustu srandy. Už příchod do tábora byl zajímavý, dostali jsme mapu, podle které nás měli starší táborníci dovést do tábora. Šli ale spíš po paměti, než podle mapy, takže jsme se museli kousek vracet. Cestou jsme si každý našli polštářek ve tvaru sovičky, na kterém bylo naše jméno a rozřazení do oddílu. Máme zde čtyři oddíly: červené, zelené, modré a žluté. Až v pondělí jsem pochopil letošní téma – Do řádku fantazie. Každý den jsme se totiž ocitli v jiném příběhu.
Hned první den jsme museli zanést prsten do Mordoru. Sotva jsme si oddechli, přijel sám Vinnetou, náčelník Apačů, se kterým jsme se vrhli do nelítostného boje s bandity. A hned další den jsme se přenesli zpět k nám domů, ale o sto let dřív, do Rakouska-Uherska do první linie, do války. Aneb bojovali jsme bok po boku se Švejkem. V průběhu již uplynulých pár dní jsme se učili také různé dovednosti, jako práce s mapou a buzolou. Buzolu jsme využili hned využili na azimutovém běhu, při útěku z fronty. Mami, nebudeš mi to věřit, ale pak přiletěl Harry Potter a já hrál Famfrpál, opravdu. Bylo to naprosto boží! V dalších dnech jsme stavěli auto pro Maxipsa Fíka, slavili Vánoce s Pipi, či přenášeli kukly s Ferdou Mravencem. To bylo celkem těžké, chytali nás u toho vedoucí. Ale chytli mě jen dvakrát! Dokonce jsme řešili případ krádeže se Sherlockem Holmesem a ztroskotali na pustém ostrově, kde jsme svedli lítý boj o přežití. Museli jsme si obstarat svačinu. Přežili jsme. V posledním příběhu jsme pořádali hon na Širokka. Nakonec, v sobotu před odjezdem jsme se vrátili do všech příběhů zaráz a snažili se změnit pořadí v celotáborové hře. Nepovedlo se.
V průběhu tábora jsme měli také dva celodenní výlety. Ten první byl až na Milovy. Tati, já to ušel naprosto bez problémů. A batoh jsem si nesl sám. Na Milovy jsme šli lesem, cestou jsme se stavili na Rybenských Perníčkách a Čtyřech Palicích. Na Milovech jsem hned jak to šlo vlezl do vody a zchladil se. Voda byla fantastická, házeli jsme si balónem, stříkali po sobě vodu, no, vždyť mě znáte... Druhý výlet byl autobusem, jeli jsme do Proseče do záchranné stanice Pasíčka. Určitě největší poprask způsobil ten rys, co si tam líně lízal tlapy. Následně jsme si prošli Planetární stezku, tou nás provedl Malý Princ. Byla dlouhá asi šest kilometrů a viděli jsme na ni zmenšeniny planet, rozmístěné v nějakém měřítku. Je hele, já z těch vědomostí z map vím, co to je měřítko!
Zároveň jsme během tábora plnili bobříky, jak je plní ve skautu. Mlčet celý den je opravdu těžší, než jak to vypadá. Ale musím ho zvládnout.
Tak zatím ahoj, moc moc se na vás těším a musím vám povědět všechny ty zážitky. Našel jsem si spoustu nových kamarádů, určitě sem pojedu znova příští rok, abych je zase viděl.
P.S. už umím čarovat, hele Avada Kedavra
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one