Letní tábor Sokol Královo Pole, 14 dní zábavy a her v přírodě!!!
…ale notak, už pojďme, už tam všichni budou, přijdeme jako poslední. Ano mami, mám dostatek ponožek. I svačinu na cestu. Konečně vyrážíme.
Cestou potkávám kamaráda ze školy, co jede taky na tábor. Dojdeme na sraz, páni tady je ale lidí, tolik jich snad ani loni nebylo. Ale spousta lidí, které zde vidím, si pamatuji z minulého roku. To bude boží. Cesta autobusem mi ubíhá opravdu rychle, ani se nenaděju, a jsme v Poličce. To už je jen kousek. Dojíždíme do Pusté Rybné, kde vyskáčeme z autobusu a jdeme za Kolumbem do tábora. Cestou musíme najít svoje jméno na lístečku, rozřazení do oddílu. Abychom se dostali do tábora, Za Velkou louži, musíme si postavit loď. Myslím, že se nám povedla, máme i kotvu. Dojdeme do tábora. Tady je to nějaké jiné, není? Něco mi tu nesedí… už vím, spodní řada stanů je nová! Jsou tu takové pěkné, bílé, vysoké stany s podsadou. Ať tam spím, ať tam spím! Bezva, na jednom je moje jméno. Jak večerka? To už je tolik?
Super, budíček, už jsem se bál, že na nás zapomněli… Dnešní téma jsou Indiáni. Máme nakreslit mapu tábora (to nechám na někom, kdo umí kreslit…), já radši půjdu hledat ty lapače snů a pírka. Odpoledne nás potom čeká dojení krav, to byla taky psina. Ale moc mi to nešlo. To není možný, že už je zase večerka. To ranní slunce hřeje tak krásně do obličeje. Dobře jsem se vyspal, budu potřebovat dost sil, jen co splníme testy zdatnosti pro nástup do NASA, odletíme na jinou planetu. Ty testy ušly, ale nejlepší bylo sebou vždy švihnout na zem při poruše gravitačního reaktoru. Odpoledne jsme museli přemýšlet… to přece k prázdninám nepatří, skládali jsme název planety, na které jsme přistáli. Hráli jsme několik her, první oddíl získal jedno písmeno, to správné, druhý dostal jedno správné a jedno špatné atd. Nakonec jsme poskládali název Pustomium. Zítra jdeme na celodenní výlet, tak musíme jít dnes o něco dřív spát. Cíl cesty je Kukyho stezka u Březin. Ikdyž jsem tu už byl, ty lesy tady jsou opravdu krásné. Celou cestu do Březin jdeme skrz ten nádherný les, který je provoněný smůlou z borovic. Opravdu se tam právě mihla srnka? Jo, kamarád ji taky viděl. Sotva jsme vyšli z lesa, tak se teda trochu zkazilo počasí a začalo pršet. Přeběhneme do lesa, kde je ta stezka. Bohužel prší, tak ji proběhneme a vracíme se zpět do tábora. Začínám mít trochu hlad. Moment, co jsi to říkal? My máme k večeři hamburgery? Večeře až za deset minut? To nevydržím. Byl výborný. Dneska usnu snad ještě před večerk…
Simpsonovi? Dnes? Ty znám jako své boty, ten kvíz zmáknu levou zadní. Dobře, to Apuovo příjmení nevyslovím, ale znám je. Večer bude stezka odvahy, ne že bych se bál. Uf, mám ji za sebou, mám za sebou i další den. Proč to tak utíká? Ani jsem si pořádně neužil Zlatou horečku a lov bizonů, z tábornických dovedností si odnáším aspoň pár informací ze zdravovědy, už umím několik uzlů a zašifruju zprávu. Už to mám, napíšu domů dopis v šifře! Půlka tábora za mnou, jak je to možné? Proč ve škole trvá jeden den tak týden a tady týden jeden den? Z Hollywoodu přijíždí hvězdy jako Shakira, Eminem, Justin Bieber, Beyoncé, Leoš Mareš, Adele a Miley Cyrus. Získáváme od nich podpisy. Pak se taky hraje vybíjená - děcka proti vedoucím. Škoda že mě nevybrali. Ale je to podívaná. Další celodenní výlet, tentokrát do Zoo v Jihlavě. Procházíme ji celou, ten lenochod, co je na stropě, je vtipnej. Co to dělají na té louce? Skluzavka! Tak to bych nečekal, ale je to něco mimořádného. I jídla jsou tu výborná, dnes budou třeba k večeři makrely. Jak já je zbožňuju. Sním minimálně jednu. Dobře, při tom hledání Kolumba jsme se neměli slepě rozběhnout dolů, to nebylo moc chytré. Celkem to unavilo, seběhnout dolů do údolí a pak zase nahoru, abychom opět sešli dolů. Ale večeří se to vynahradilo. Talíř a příbor? Co to je? Já znám ešus a lžíci. No moment, to jako že zítra odjíždíme? To nemyslíte vážně!
Červená se line záře, červená se line záře… Dívám se do plamenů táboráku a přehrávám si posledních úžasných čtrnáct dní. Jak to mohlo tak rychle utéct? Hlavně ten druhý týden. Tak dobrou noc. Ten šum lesa mi bude u usínání chybět.
Mami! Tati! Tak rád vás zase vidím! Já si to tolik užil! Příště určitě znova!

autor: Petra Dohnalová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one