Letní tábor Sokol Královo Pole, 14 dní zábavy a her v přírodě!!!
Léto bohů
Po nekonečně dlouhém roce jsme se zas a znovu podívali na táborovou základnu na Damašku, abychom zde strávili dva týdny plné dobrodružství, her a radovánek. Škoda jen, že to tak rychle uteklo a že je tábor za námi. Pojďme si jej alespoň trochu připomenout…
V prvním týdnu nám sice trochu pršelo, ale ani déšť nás nezastavil, ihned první den jsme museli najít a získat zlaté rouno, o které nás prosili bohové, aby neupadli v zapomnění. K jeho získání bylo potřeba přeplout širé moře, na kterém se skýtala četná nebezpečí. Museli jsme i proplout kolem Sirén, které nás vábily svým sladkým zpěvem a lákaly na skály. Rouno jsme však ukořistili a předali bohům u slavnostního táborového ohně. Ale tím naše dobrodružství nekončí, hned druhý den jsme se dostali do jednoho z největších svárů v antických dějinách – do deset let trvající Trójské války. Pomohli jsme Odysseovi vybudovat koně, do kterého se poté skryla armáda a dobyla trójské hradby. Pomohli jsme i Agamemnónovi získat zpět krásnou Helenu, která byla uloupena Paridem. Následně jsme se s Odysseem plavili zpět domů, nicméně jsme narazili na Kyklopa Polyféma, kterému jsme museli vypíchnout oko, abychom mohli utéct. Cestou jsme se i dostali do spárů svůdné a zrádné bohyně Kirké, která proměňuje muže v prasátka. I tu jsme porazili.
V průběhu tábora jsme i plnili Heraklovy úkoly, potřebovali jsme jeho sílu pro odhození polena, jeho rychlost a vytrvalost na proběhnutí trasy, jeho přesnost pro střelbu z luku, šikovnost, odvahu a odhodlání… V podvečer pak sám velký Apollón, bůh umění a hudby hodnotil vystoupení táborníků, ať už to byl zpěv, akrobatické vystoupení či tanec. O pomoc nás požádal sám velký Zeus, chtěl co nejvíce obrázků své manželky Héry, bohyně manželství. Obrázků a podobizen dostal nepřeberné množství, a že bylo z čeho vybírat! Když k nám pak zavítala i krásná bohyně Afrodita, dostalo se nám té cti a mohli jí ušít šaty.
Nezdržovali jsme se však pouze v táboře v blízkosti Olympu a bohů na něm sídlících. Vyrazili jsme i na dva strastiplné výlety, ten první byl na blízký Lucký Vrch, k jehož zdolání je potřeba téměř stejné množství sil jako ke zdolání samotného Olympu. Ten druhý nás zavedl do blízkého okolí Chrudimi, do rekreačních lesů Podhůra. Nachází se zde rozhledna Bára, ze které byl nádherný výhled do okolí, prošli jsme si naučný okruh lesem, kde jsme se všichni vyblbli, vyřádili a odpočali si.
Nakonec nám to i vyšlo a všichni jsme se vyspali pod širým nebem.
Ani jsme si to pořádně neuvědomili a přiblížil se konec toho všeho. Opět bylo potřeba uklidit, zabalit si tašky a pomalu se opět učit jíst z talíře místo ešusu a používat příbor místo lžíce.
Tak zase za rok!


autor: Petra Dohnalová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one